Spedycja Europejska

Czy warto korzystać z usług spedytora?

Poprawnie zaplanowany łańcuch dostaw jest kluczowy dla firm zajmujących się eksportem lub importem towarów. Tutaj znaczenie ma nie tylko czas dostawy, ale również bezpieczeństwo ładunku oraz jego legalny przewóz przez granice. Kiedy przychodzi nam się zmierzyć z organizacją logistyki w naszej firmie, warto się zastanowić czy bardziej opłacalne nie będzie zlecenie tych obowiązków profesjonalnej firmie spedycyjnej? Brak doświadczenia w branży TSL może generować ogromne koszty, czy specjalista może temu zapobiec?

Co wyróżnia firmy spedycyjne?

Doświadczony spedytor jest dobrze poinformowany o wszystkich obowiązujących przepisach, zabukuje potrzebne miejsca na promie, czy zaplanuje krok po kroku najlepsze rozwiązania i opcje transportu. Kiedy w grę wchodzi zorganizowanie ładunku ponadgabarytowego, niewymiarowego, specyficznego, czy wymagającego specjalnej ostrożności może być trudno ze znalezieniem odpowiednich rozwiązań. Dlatego potrzebujemy pomocy spedytora, który przewidzi wszelkie ewentualności i wybierze najbardziej optymalną opcję dostawy.

Dlaczego spedytor, nie mogę zrobić tego sam?

Oczywiście, że można samemu organizować transport wiąże się to jednak z godzinami spędzonymi przed komputerem i telefonem, a i tak nie osiągniemy takich wyników jak doświadczony spedytor. Dlaczego? Spedytor charakteryzuje się rozbudowaną wiedzą z zakresu prawa przewozowego poszczególnych państw, dzięki doświadczeniu ma również wiele kontaktów, dzięki którym często może ogarnąć rzeczy dla innych niemożliwe.

Czy spedycja się opłaca?

Najlepiej na to pytanie odpowiada pewna historia, która często lubi się powtarzać.
katamaranyzatoka.pl
Dwie firmy X i Y, które specjalizują się w sprzedaży internetowej muszą wysłać kontener z zamówieniem do Hiszpanii. Właściciel firmy X postanowił sam poszukać przewoźnika, znalazł firmę i zlecił transport. Musiał sam wypełniać większość dokumentów i zgłosić szczegółowe parametry ładunku. Natomiast właściciel firmy Y postanowił skorzystać z usług spedytora. Już na samym starcie cena była o 20 procent niższa, dzięki temu, że spedytor połączył różne zlecenia i kontener firmy Y pojedzie razem z innymi zleceniami z Polski do Hiszpanii. Dodatkowo załatwi wszelkie pozwolenia, wypełni formularze i przetłumaczy przepisy prawa. Właściciel firmy X nie dość, że stracił kilkanaście godzin na szukaniu i załatwianiu przewoźnika, to jeszcze musiał więcej zapłacić. Natomiast drugi nie tylko zaoszczędził pieniądze, ale również cenny czas. Kalkulacja tych dwóch przypadków nie jest trudna.

Zaufaj profesjonalnej firmie spedycyjnej V4L

https://www.v4l.pl/
Często chęć zaoszczędzenia skutkuje jeszcze większymi kosztami niż zakładaliśmy. Dlatego najlepiej zaufać specjalistom i oddać w ich ręce organizację transportu naszych ładunków. V4L to firma spedycyjno-logistyczna, która kompleksowo obsługuje swoich klientów i zapewnia im jak najlepsze rozwiązania dla ich firm.